Kompetencje w organizacji, czyli jak osiągać cele biznesowe?

Bezpłatne seminarium Kompetencje w organizacji, czyli jak osiągać cele biznesowe

W ramach inicjatywy Światowego Tygodnia Przedsiebiorczości zapraszamy do udziału w spotkaniu poświęconemu  tematyce komptencji, temu: czym są kompetencje zawodowe, jak wybrać kluczowe kompetencje, sposoby oceny poziomu kompetencji oraz metody ich rozwijania. Ekspert prowadzący spotkanie będzie uzasadniał dlaczego warto budować system zarządzania w firmie przez kompetencje. 

To dwugodzinne spotkanie na temat wyłaniania, opisywania, oceniania i rozwijania kluczowych kompetencji w firmie. Podczas seminarium uczestnicy dowiedzą się dlaczego warto budować systemy zarządzania przez kompetencje, a także jak w prosty sposób taki system stworzyć oraz

- czym są kompetencje zawodowe

- jak wybrać kompetencje kluczowe

- proste sposoby oceny poziomów kompetencji

- metody rozwijania kompetencji

Zaprezentowane zostanie również usługa świadczona prze konsultantów ARP na podstawie Modelu usługi rozwoju strategicznych kompetencji,który został wypracowany w ramach projektu innowacyjnego o taj samej nazwie. Usługa polega na wyznaczeniu kluczowych kompetencji dla firmy w odniesieniu do jej celów strategicznych oraz oceny kompetencji pracowników. Wszystko zaczyna się od wyznaczenia celów strategicznych przedsiębiorstw za pomocą analiz biznesowych i strategicznych.  W odniesieniu do celów wyznaczane są kompetencje, które zostały pogrupowane w kompetencje osobiste, społeczne, zawodowe i menadżerskie. Za pomocą gotowych testów, firma może określić pożądany poziom tych cech w skali od 1 do 5. Następnie testy wypełniają pracownicy i otrzymujemy poziom kompetencji rzeczywisty, któryzestawiany jest z oczekiwanym poziomem kompetencji. Rozbieżności są miejscem, gdzie należy zastanowić się nad ścieżką rozwoju dla pracowników tj. szkoleniami, mentoringiem, coachingiem, bądź samodzielnym zgłębianiem wiedzy z danej dziedziny. Ocena pracownicza za pomocą tego narzędzia powinna być dokonywana cyklicznie, aby obserwować zachodzące zmiany. Znajomość kompetencji pracowników i ich poziomów pozwala na właściwy dobór stanowisk i ról w zespole, co wpływa a efektywność zespołów i osiąganie przez nich wyznaczonych celów.

 Termin: 18 listopada 2015; godz. 9:00 - 11:00

Miejsce: Agencja Rozwoju Pomorza S.A., ul. Arkońska 6 (budynek A3, parter, sala konferencyjna 005)

 

Prowadzący: Małgorzata Kamińska - Ekspert z zakresu budowania i monitorowania Systemów Zarządzania przez Kompetencje oraz Karolina Freda-Jędrzejewska, Dział Rozwoju Przedsiębiorczości, ARP S.A.

 

Formularz zgłoszeniowy:

Zapraszamy do uzupełnienia formularza zgłoszeniowego na spotkanie. Seminarium jest organizowane przez Agencję Rozwoju Pomorza SA w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2015. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

 

 

 

 

 

 

Pozostałe aktualności
Startujemy z projektem!
Zakończyliśmy etap badania wśród właścicieli i pracowników firm
Grupa Konsultacyjna Projektu
Bierzemy zarządzanie kompetencjami i strategię firmy pod lupę
Rozpoczęliśmy wspołpracę z firmą F5 Konsulting

Plan warsztatów

Szybki kontakt

Zainteresowany?

Bezpłatne seminarium nt. oceny komptencji

Formularz zgłoszeniowy